Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Warszawa - Jastrzębia Góra. Autostradą czy 7-ka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Warszawa - Jastrzębia Góra. Autostradą czy 7-ka?

    Nie ma żadnego wykupu, jest to kredyt dla osoby fizycznej, więc rata brutto. Upust na auto wynosi 10%, jesli skoda przed wydaniem auta zrobi jakąś promocję typu rabat np.5tyś. to też się z tego skorzysta. Jedyny minus, że nie widziałem auta, nie wspominając o jeździe probnej :diabelski_usmiech , no i ten tdi190km jest nowością z tym AdBlue :roll: , ale kusi :diabelski_usmiech

  • #2
    Warszawa - Jastrzębia Góra. Autostradą czy 7-ka?

    Za tydzień w poniedziałek ruszam z rodzinką nad polskie morze.

    Mi zawsze marzył się szybki transfer najpierw A2 do Strykowa a następnie pionowo w górę Polski A1.
    Żona natomiast narzeka, że nie będzie miała czasu na postój, do ubikacji czy dać dziecku coś do jedzenia...

    Pytania więc 2:

    - wybrać autostradę czy 7-kę? (ile przejazd autostradą będzie kosztować i czy warto na tę trasę pożyczać CB od znajomego?)

    - jadąc autostradą - czy po drodze są jakieś stacje benzynowe/zajazdy gdzie można się zatrzymać, troszkę odpocząć i wyprostować nogi (kojarzę, że do Łodzi gdzie nie dawno jechałem nie było tak naprawdę jeszcze takich miejsc).


    Trasę 7-kę znam, w zeszłym roku śmigałem nią Krynicy Morskiej (zapewne od tej pory nic się nie zmieniło)...
    Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

    https://www.facebook.com/Freshtimers

    Komentarz


    • #3
      Ja preferuje przejazd 7 bo jak jadę to do Krynicy Morskiej. Co prawda nie jest cała trasa zrobiona do dwóch pasów i jeśli jedziesz w dzień popularny na wyjazdy to może się okazać że będziesz stał przed Ostróda bo światła trzymają no i na obwodnicy Elbląga bo z 2 pasów schodzi do 1 i później juz się trzeba ciągnąć w sznurku. Autostrada to jest koszt ok 30zl. Na stronie możesz sobie to obliczyć.
      PerfectService by DGW
      Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
      Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
      Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

      Komentarz


      • #4
        klekocix,
        ja zawsze wybieram trasę :
        W-wa - Płońsk(S7) - Sierpc/Lipno/Lubicz(10) >A1 do Gdańska.
        koszt za autostradę 27,90, na MOP-ach są stacje benz. i jakiś MC.,na 10-tce też jest gdzie zjeść i zatankować.
        Just a moment...
        CB zawsze warto brać.
        Proponowany czas startu to 3-4 rano, wtedy jest mało aut na bramkach i z obwodnicy Gdańska zjeżdżasz ok 7-8
        *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

        Komentarz


        • #5
          b-bar01,

          my zamierzamy startować w granicach 8-9 rano gdyż rezerwację w Jastrzębiej w hotelu mamy dopiero od 15-tej.
          Tak samo zamierzamy jechać w poniedziałek, 30-go, wydaje mi się, że będzie mniej aut niż weekend...

          A co do wjazdu na A1 jechałem już kiedyś w drodze do Jastarni z Płońska do Golubia-Dobrzynia, następnie Grudziądz i wjazd na autostradę.

          Niestety bardzo źle wspominam tę trasę (wiadomo, S7 i A1 dobra) ale trasie w okolicach Wąbrzeźna zgarnąłem 300zł i 5pkt bodajże, nikt mnie nie ostrzegł, ani na CB ani z jadących z przeciwka...

          P.S. dzięki za link
          Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

          https://www.facebook.com/Freshtimers

          Komentarz


          • #6
            klekocix, gdybyś jechał w nocy, to na 100% poleciłbym klasyczną "7". Ale jak jedziesz w dzień, to sam nie wiem...
            Z drugiej strony trzeba pamiętać, że duża część trasy to piękna dwupasmówka, więc chyba nie ma większego sensu przepłacać za autostradę...
            Ja w każdym razie miesiąc temu dojechałem tam w jakieś 4,5h jadąc "siódemką".
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • #7
              klekocix, jadąc autostradami masz :
              zablokowany jeden pas w Wiskitkach- min 1 godzina w plecy, zjazd na A1 w ok strykowa - ok 15 min, później na A1 masz kilka nieuruchomionych MOP ów, dopiero za Toruniem(płatna) juz wszystko działa
              dane z tego weekendu :P
              nie sądzę, żeby za tydzień było lepiej zwłaszcza że przy Wiskitkach nic nie robią :evil:

              ja osobiście jeżdżę(co tydzień) "7"
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                pitrek_gdy

                Dzięki za relację

                Niemniej - jestem bardzo zaskoczony jak z jednej nitki autostrady robi się opóźnienie ponad godzinę? :shock:
                Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

                https://www.facebook.com/Freshtimers

                Komentarz


                • #9
                  Brat jechał w zeszły piątek 7ka startował z grodziska do Sopotu o 10 i powiedział że nigdy więcej. Wracał autostradą jest kawałek dalej ale mówił że przynajmniej jechał. Ja z kolei prawie zawsze 7ką jeżdżę i nie narzekam. Jest wąsko ale w sumie ok.
                  -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                  Komentarz


                  • #10
                    Zdecydowanie autostrady, czyli najpierw A2 potem A1. Szybciej, bezpieczniej i ... taniej. Tak, taniej, bo policz sobie ile zapłacisz za zdjęcie z fotoradaru, lub film u misków, gdy na 7-mce przekroczysz prędkość. Na autostradzie jedziesz sobie spokojnie dozwolone 130-140 km/h i masz wszystko w d... 8) a ten odcinek, Warszawa-Gdynia, będzie cię kosztował 29,90 zl czyli duuuuuużo taniej niż najmniejszy z możliwych za przekroczenie prędkości mandatów. Na A2, do węzła z A1, masz MOP-y, ale bez czynnych stacji benzynowych. Na A1, na nowym odcinku czyli do Torunia, stacji benzynowych brak. Parkingi jak najbardziej są. Na starszym odcinku A1 od Torunia do Gdańska, zarówno stacje benzynowe (Shell i Lotos) jak i parkingi, oraz knajpki typu Pizza-hut jak najbardziej są.

                    [ Dodano: Sob 28 Cze, 14 22:19 ]
                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                    zjazd na A1 w ok strykowa - ok 15 min
                    Jechałem 22 czerwca - nie było żadnych utrudnień.
                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                    zablokowany jeden pas w Wiskitkach- min 1 godzina w plecy
                    Wjeżdżałem na tym węźle na A2 - żadnych korków i żadnych problemów.
                    Czarny Elegance

                    Komentarz


                    • #11
                      Big, chyba demonizujesz tą 7. ponad 1/3 ma drogę ekspresową na tym odcinku, a myślę, ze będą oddawali nowe odcinki. Jak ktoś nie musi się spieszyć, to te 120-130 na ekspresówce i 90-100 na zwykłym odcinku też go zadowoli, a czasowo uważam, że wolniejszy wcale nie będzie patrząc na te 75 km różnicy między tymi trasami. Oczywiście porównując nie zatłoczone pory na drogach. :P niby te 29 złotych to niewiele, ale przecież: 1. uruchomią opłaty niedługo na nowym odcinku,2. jak ktoś się nie spieszy i jedzie jak piszesz przepisowo, to zawsze może opierdzielić za te 29 złotych naprawdę dobry objadek w karczmie jakiejś przy 7 :P

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez sew1981
                        1. uruchomią opłaty niedługo na nowym odcinku
                        Kolega się pyta o przyszły tydzień, a więc opłat nie ma i do przyszłego tygodnia nie będzie.
                        Zamieszczone przez sew1981
                        2. jak ktoś się nie spieszy i jedzie jak piszesz przepisowo
                        To faktycznie może wybrać 7. Jeśli nie jeździ przepisowo, tylko tak jak 99% kierowców, czyli zamiast 90 km/h, 110-120 km/h lepiej wybrać autostradę, Wyjdzie taniej.
                        Zamieszczone przez sew1981
                        a czasowo uważam, że wolniejszy wcale nie będzie patrząc na te 75 km różnicy między tymi trasami.
                        Jest 1 - 1,15 godz. różnicy na korzyść trasy po autostradach (patrząc po sobie samym), to naprawdę sporo.
                        Poza tym, chyba wszyscy się zgodzą, że jazda autostradą jest po prostu bardziej bezpieczna i komfortowa - w końcu po to autostrady są budowane, a wszyscy narzekają, że cały czas jest ich za mało.
                        Czarny Elegance

                        Komentarz


                        • #13
                          Google mówi, że jadąc autostradą pokona się ~480km w 4h36min.
                          Jadąc "7" pokona się 420km w 4h41min. Ja miesiąc temu pokonałem tą właśnie trasę w 4,5h z jednym postojem na siku dziewczyn (przy czym ruszałem spod Warszawy jadąc dobrze 50km tempem dość spacerowym, bo po krętych i wąskich drogach). Fotka jak na razie żadna nie przyszła.
                          I jakoś nie wyobrażam sobie tego, że autostradą pokonałbym ta trasę w 3,5h - w życiu nie wykręciłbym średniej na poziomie 140km/h...
                          Adam... Używam:
                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                          Passek: B6 175KM/366Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Agamek12
                            Google mówi, że jadąc autostradą pokona się ~480km w 4h36min.
                            Jadąc "7" pokona się 420km w 4h41min. Ja miesiąc temu pokonałem tą właśnie trasę w 4,5h z jednym postojem na siku dziewczyn (przy czym ruszałem spod Warszawy jadąc dobrze 50km tempem dość spacerowym, bo po krętych i wąskich drogach). Fotka jak na razie żadna nie przyszła.
                            I jakoś nie wyobrażam sobie tego, że autostradą pokonałbym ta trasę w 3,5h - w życiu nie wykręciłbym średniej na poziomie 140km/h...

                            Ja wlasnie wrocilem z Juraty do Warszawy (Bialoleka) i cala trasa (A1/A2) zajela mi dokladnie 4 godziny i 6 minut. Tempomat ustawiony na 150km/h, przejazd w nocy, praktycznie bez ciezarowek, ktore potrafia sie wyprzedzac przez kilka minut. Srednia predkosc wyszla mi 119 km/h.

                            Jeszcze 4 dni temu na A1 faktycznie bylo okolo 20km zwezenie do jednego pasa, ale dzis juz tego nie bylo ... Zostalo tylko ograniczenie do 90 km/h.

                            Do juraty jechalem siódemka, tez w nocy. Wyszlo troche ponad 5 godzin trasy i jakies 70-80 zl taniej niz autostrada.
                            Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                            Komentarz


                            • #15
                              A my razem z grupą OCP trójmiasto wracaliśmy od Strykowa A1(25.06.2014) ,co prawda w godz. popołudniowych i powiem tak zero kompletnie zero problemów małe zwężenie było ,ale jak kolega pisał to tego już nie ma ,w tych godz. przejazd przez bramki jest płynny (z samego rana pewnie też) płatne tylko od Torunia 29,90 co uważam i tak za oszczędność bo jedzie się płynnie stałą prędkością ,bez radarów. Do Torunia na bezpłatnym odcinku drogi brak czynnych MOP-ów ,ale te niecałe 170 km (jak dobrze pamiętam) to chyba każdy przejedzie bez problemu ,na płatnym odcinku jest już bezproblemowo bo jak w każdym cywilizowanym kraju są tam MOP-y z WC czyste i pachnące są też stacje benzynowe i jest gdzie zjeść . Panowie wszystko zależy kiedy się wyjedzie ,a tu gwarancji że na S7 będzie luz bluz też nie ma . Mi się wydaje ,że wszystkim chodzi o te 29,90 zł ,które i tak zaoszczędzisz na trasie bo na S7 to i światła ,skrzyżowania przyspieszanie fotki i bliskie spotkania z misiami itp.itd. . Przejazd ze Strykowa do Gdyni trochę więcej jak trzy godz. na spokojnie.
                              klekocix, żadnego opóźnienia nie było ,nie mniej wyjechał bym wcześniej ,aby uniknąć zakorkowanych bramek , a w Jastrzębiej jest już co robić ,po drugie na upartego możesz zjechać z autostrady w okolicach Malborka i zwiedzić np. Zamek Krzyżacki lub pojechać dalej S7
                              Sebastian
                              Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                              Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                              Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                              Wczasy nad morzem - klik

                              Komentarz


                              • #16
                                Bardzo dziękuję Panowie za sprawozdanie z trasy Wybieram A2/A1 bo te 30zł różnicy w jedną stronę portfelu nie odczuję (to tylko 8-pak piwka ).

                                Auto zatankowane, sprawdzone i już załadowane, przygotowane do drogi czeka na wyjazd, jutro o 8 rano start
                                Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

                                https://www.facebook.com/Freshtimers

                                Komentarz


                                • #17
                                  klekocix, wyjedź szybciej
                                  Sebastian
                                  Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                  Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                  Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                  Wczasy nad morzem - klik

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    sebastian7905 wcześniej to znaczy? Pobudka o 6 rano, potem śniadanie, pakowanie ostatnich "gratów", potem wsiadamy i jedziemy.

                                    Niestety ale hotel przyjmie nas dopiero o godzi 15...
                                    Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

                                    https://www.facebook.com/Freshtimers

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez klekocix
                                      Niestety ale hotel przyjmie nas dopiero o godzi 15...
                                      ale jak wcześniej pisałem zawsze można coś zwiedzić ,zresztą w jastrzębiej jet co robić ,w razie czego jak masz CB to zapytaj się jak na bramkach czy są korki ,jeżeli tak to zjedź jeden zjazd szybciej
                                      Sebastian
                                      Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                      Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                      Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                      Wczasy nad morzem - klik

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        a powiedzcie mi dlaczego Warszawa - Stryków nie jest płatne? oni coś tam dłubią, czy ten odcinek nigdy nie będzie płatny? (mało w to wierzę)

                                        Nie rozumiem też tych chorych różnic w opłatach w przeliczeniu na kilometr na różnych autostradach (niektóre mają 10 gr/km, niektóre 20 gr/km, niektóre 29 gr/km) - to trochę przesada takie różnice według mnie, bo to nie różnice budowlane typu np. przełęcze w alpach vs. płaskie pola. Generalnie w miarę jednolity teren budowy tych wszystkich odcinków. Tylko u nas takie coś możliwe..... :evil:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez sew1981
                                          a powiedzcie mi dlaczego Warszawa - Stryków nie jest płatne?
                                          Dlatego, ze nie jest skończona budowa infrastruktury towarzyszącej autostrady czyli stacji benzynowych i miejsc obsługi podróznych.
                                          Zamieszczone przez sew1981
                                          Nie rozumiem też tych chorych różnic w opłatach w przeliczeniu na kilometr na różnych autostradach (niektóre mają 10 gr/km, niektóre 20 gr/km, niektóre 29 gr/km)
                                          Różnice wynikają z tego że zarządcą jednej części autostrady może być prywatna spółka, lub państwo. Na autostradach zarządzanych przez państwo opaty są niższe. Na tych zarządzanych przez prywatne spółki wyższe.
                                          Czarny Elegance

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Big
                                            Na autostradach zarządzanych przez państwo opaty są niższe.
                                            Z powodu protestu Unii która kazała obniżyć ceny lub zwrócić dotację na budowę tych dróg.
                                            - Superb
                                            - Panda 1.2

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              crom.de, aha , czyli nasi mieli sposób na okradanie kolejny, mimo owych dotacji....oto Polska właśnie

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez sew1981
                                                Nie rozumiem też tych chorych różnic w opłatach w przeliczeniu na kilometr na różnych autostradach (niektóre mają 10 gr/km, niektóre 20 gr/km, niektóre 29 gr/km) - to trochę przesada takie różnice według mnie,
                                                Jeśli chodzi o A2 to częścią zarządza GDDKiA, a częścią Kulczyk.
                                                Tak więc jadąc na zachód (przykładowo do Gorzowa Wlkp.) za odcinek Warszawa - Stryków nie zapłacisz nic. Następnie za odcinek Stryków - Kutno zapłacisz 9,90zł, a od Kutna zaczyna się Autostrada Wielkopolska (w dużym skrócie i uproszczeniu - wybudowana przez Kulczyka za państwowe pieniądze, którą zarządza i z której zyski czerpie Kulczyk), gdzie za pozostałą część trasy (3 odcinki od Kutna do Jordanowa) zapłacisz trochę ponad 50zł

                                                Co do trasy nad morze to ja nie wiem czemu narzekacie na tą 7-kę..
                                                W tym roku jechałem do Gdańska i z powrotem 3 razy, w lipcu jadę kolejny raz i w porównaniu z tym, co było powiedzmy z 5 lat temu to jest bardzo dobra droga.
                                                Jadąc przepisowo spokojnie można dojechać do GDA w coś ok. 3,5h.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Cóż mogę napisać - jestem już na miejscu w Jastrzębiej Górze, dzięki Wam wybrałem przelot autostradą i była to dobra decyzja

                                                  Komputer pokazał średnią prędkość na dystansie ponad 400km - 108km/h. Auto trzymało się drogi jak przyklejone i wiele teoretycznie mocniejszych aut zostało daleko z tyłu
                                                  Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

                                                  https://www.facebook.com/Freshtimers

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X